WEEKEND W BOŻE CIAŁO 2017 - SPŁYWY KAJAKOWE

PROGRAM W BOŻE CIAŁO. SPŁYWY KAJAKOWE RZEKĄ WDĄ

ZAPRASZAMY NA RODZINNE SPŁYWY KAJAKOWE Z PRZEWODNIKIEM


16.06.2017 piątek, SPŁYW NA ODCINKU BĄK - CZARNA WODA + OGNISKO NA BIWAKU NA KOŃCU TRASY + NOCLEG

ZORGANIZOWANY RODZINNY SPŁYW KAJAKOWY Z INSTRUKTOREM. Rzeka Wda z miejscowości BĄK do NASZEJ PRZYSTANI W CZARNEJ WODZIE 21KM.

Trasa leśna łatwa, malownicza, z niewielką ilością przeszkód w wodzie. 

Długość odcinka to ok 21km i 4h efektywnego wiosłowania, z przerwą na posiłek ok 4,5h. To bardzo malowniczy etap, doskonały na rodzinne wycieczki również z dziećmi. Znakomity odcinek zarówno dla osób, które rzadko wsiadają do kajaka jak i wprawnych wodniaków. Śliczne meandry malowniczej, płytkiej Wdy o krystalicznie czystej wodzie w samym sercu Borów Tucholskich. Cała trasa z dala od cywilizacji z jedną przenoską w Wojtalu. 

 

WARTO WIEDZIEĆ:

 • piątek 10:00 zbiórka w Czarnej Wodzie NA NASZEJ PRZYSTANI. W nawigację wpisz adres: Czarna Woda ul. Starowiejska 92. Nasza przystań sąsiaduje z tą działką. Gdy dojedziesz do dużych kamieni postawionych na krzyżówce z napisem "Starowiejska 92" zignoruj wskazania nawigacji i nie skręcaj w prawo tylko jedź na krzyżowaniu prosto i dopiero po ok 50 m skręć w prawo zgodnie z białą tablicą z napisem "Kajaki Hydrostacja".  Podążaj jeszcze przez 300m wąską, prostą drogą przez pole i las do rzeki. Gdy po 100 m przejedziesz przez las po lewj stronie zauwazysz naszą przystań.
 • z naszej przystani na start spławu do Wojtala wyjedziemy zorganizowanym transportem.
 • na trasie spływu zaplanowaliśmy krótką, ok 30 minutową przerwę kulinarną. Na końcu spływu tj. na naszej przystani organizujemy ognisko. Zapewniamy drewno do jego rozpalenia. Uczestnicy spływu powinni zaopatrzyć się w swój prowiant: kiełbaski, pieczywo, etc ...  Zachęcamy do pozostania u nas po spływie. Rozegramy mecz siatkówki, rozstawione będą boiska do badmintona.
 • atrakcje w Czarnej Wodzie: - Galeria Ostoja - galeria rzeźby Michał Ostoja, fajna restauracja. 
 • rezerwuj miejsce pisząc email w formacie: Imię, nazwisko, całkowita liczba uczestników, liczba dzieci do 6 lat, które płyną jako 3 osoba w kajaku.
 • rezerwacja nastąpi po wpłacie 50% zaliczki na konto firmy.  W tytule przelewu prosze dopisać: spływ+data+imię i nazwisko
 • cena 50zł / os , dzieci do 6 lat jako trzecia osoba w kajaku 10zł
 • wędzony pstrąg + pieczywo na trasie spływu 10zł / sztuka - zamówienia proszę składac wraz z rezerwacją kajaków

 

 

17.06.2017 SOBOTA

ZORGANIZOWANY RODZINNY SPŁYW KAJAKOWY Z INSTRUKTOREM. Rzeka Wda z miejscowości Czarna Woda do Osowa Leśnego .

Trasa bardzo łatwa, malownicza, bez przeszkód w wodzie. Rzeka wije się pośród łąk w bezpośrednim otoczeniu lasu.

Długość odcinka to 20km ok 4h efektywnego wiosłowania, z przerwą na posiłek ok 4,5 - 5h. Kolejny bardzo ciekawy odcinek , doskonały na rodzinne wycieczki z dziećmi. Śliczne meandry malowniczej Wdy o krystalicznie czystej wodzie na skraju Borów Tucholskich prowadzą nas przez las sosnowy, pola i śliczne małe osady. Najłatwiejszy spokojny i leniwy odcinek do pływania nawet z małymi dziećmi. Krajobraz to śliczna żyzna łąka w dolinie rzeki z fragmentami sosnowych lasów i przewagą olchy na brzegach rzeki. Po drodze przed Czubkiem zaczynają się ogromne połacia płytkiego i piaszczystego dna zachęcające do zabawy i kąpieli. W Czubku skromne leśne pole z ładnym wejściem do wody, w Czarnym kemping z wiatami, paleniskami, gastronomią. Za biwakiem Czarne rzeka wije się wśród ślicznych podmokłych łąk. Wypatruj tu ptactwa wodnego. Przeważają spokojne meandry, piaszczyste dno, na którym z daleka widać duże pstrągi, okonie i lipienie.

 

WARTO WIEDZIEĆ:

 • w sobotę  10:00 zbiórka w Czarnej Wodzie NA NASZEJ PRZYSTANI. W nawigację wpisz adres: Czarna Woda ul. Starowiejska 92. Nasza przystań sąsiaduje z tą działką. Gdy dojedziesz do dużych kamieni postawionych na krzyżówce z napisem "Starowiejska 92" zignoruj wskazania nawigacji i nie skręcaj w prawo tylko jedź na krzyżowaniu prosto i dopiero po ok 50 m skręć w prawo zgodnie z białą tablicą z napisem "Kajaki Hydrostacja".  Podążaj jeszcze przez 300m wąską, prostą drogą przez pole i las do rzeki. Gdy po 100 m przejedziesz przez las po lewj stronie zauwazysz naszą przystań.
 • na start spływu przyjeżdżamy własnymi samochodami i tu je zostawiamy, a po zakończeniu spływu my zapewniamy dojazd grupy do naszej przystani
 • po drodze zaplanowaliśmy przerwę z wędzonym pstrągiem. Zapewniamy drewno do jego rozpalenia, worki na śmieci. Uczestnicy spływu powinni zaopatrzyć się w swój prowiant: kiełbaski, pieczywo, etc ...
 • atrakcje w Czarnej Wodzie: - Galeria Ostoja - galeria rzeźby Michał Ostoja, fajna restauracja. 

 

 

CENNIK ZA UDZIAŁ W SPŁYWACH w piątek i sobotę:

1.  miejsce w kajaku 50 zł/os

2. Trzecia osoba w kajaku (max. dziecko do 6 lat) dopłata 10zł/dzień. Nasze kajaki są 2 osobowe i posiadają dodatkowe trzecie siedzisko dla dziecka do 6 lat.  

3. Pstrąg + pieczywo na szlaku 10zł / sztuka

4. Nocleg na biwaku we własnym namiocie 6zł/os

W cenę wliczono: miejsce w kajaku jedno lub dwuosobowym kanadyjskiej firmy Necky lub Delsyk Salish lub miejsce w canoe (kanu), kamizelkę asekuracyjną, lekkie wiosło z drążkiem duraluminium, transport sprzętu, opiekę przewodnika, transport na zakończenie spływu, 1 wodoszczelny worek kajakowy na każdą rodzinę.

 

UWAGA!

KAJAKI.HYDROSTACJA.PL

Wypożyczalnia kajaków w Czarnej Wodzie! Masz pomysł na spływ dla swojej grupy. Pomożemy ci go zrealizować. Skorzystaj z naszego nowoczesnego sprzętu.

 

FOTO WSPOMNIENIE